Hotel Pod zámkem, Vranov nad Dyjí

Náměstí 45, 671 03
od 1.090 Kč

Restaurace

Internet

Snídaně

Centrum

Vlak/bus

Parkování

Wellness

Koupání

O nás

Hotel Pod Zámkem se nachází v blízkosti Vranovské přehrady, v chráněné krajinné oblasti Národní park Podyjí, na náměstí městyse Vranov nad Dyjí. Přímo nad ním se na skále tyčí místní dominanta – Státní zámek Vranov nad Dyjí. Budova hotelu prošla v letech 2000 – 2001 komplexní rekonstrukcí. Je památkově chráněná a její vznik se datuje rokem 1524. Původní název je „Pitourův dům“.

Další informace

Ubytování pro jednotlivce i skupiny nabízíme v útulných pokojích, vybavených vlastním sociálním zařízením a barevným televizorem. Najdete zde odpovídající komfort a pohodlí, pro příjemné chvíle, strávené v našem hotelu jak pro rodinnou dovolenou, tak pro firemní pobyty a společenské akce. Zdarma našim klientům nabízíme tyto služby: ▪ parkování v areálu hotelu ▪ úschova kol ▪zapůjčení kol (za poplatek) zapůjčení elektro koloběžek (za poplatek)  parkování motocyklů pod přístřeškem ▪ zapůjčení vysoušeče vlasů, žehličky a žehlícího prkna ▪ zapůjčení společenských her ▪ možnost využití hotelového počítače s přístupem k internetu ▪ připojení k internetu – WIFI ▪ k dispozici mikrovlnná trouba pro ohřev dětské stravy a lednice pro její uchování ▪ úschova cenností

Ceny

Cena za osobu
1.090 Kč
Domácí mazlíček
100 Kč
Přistýlka
250 Kč
Snídaně
90 Kč

Snídaně v ceně


Děti do 5 let zdarma bez nároku na lůžko. Slevy pro firemní školení a jiné skupinové akce.

Služby

Dětský koutek
Nekuřácké pokoje
Parkoviště uzavřené
Připojení k internetu
Terasa
Úschovna kol, lyží
Vstup domácích zvířat

Kapacita ubytování a služeb

Celkový počet lůžek
45
Čtyřlůžkové pokoje
4
Dvoulůžkové pokoje
8
Jednolůžkové pokoje
1
Kapacita restaurace
60
Počet apartmánů
1
Třílůžkové pokoje
3

Vybavení pokojů

Vlastní koupelna
TV
WC

Restaurace

Pro příjemný začátek dne, je pro Vás v našem hotelu připravena bohatá snídaně formou bufetu. 

Sportovní možnosti v okolí

Cyklostezky
Koupání řeka, jezero
Půjčovna kol
Rybolov
Tenisový kurt
Vodáctví, lodě
Adrenalinové sporty

Okolí

Turistický vláček na zámek a na přehradu http://www.vlacekvranov.cz/files/jizdni-rad-vranovskeho-vlacku-2018.pdf

Pěší turistika - procházky po okolí po vyznačených turistických stezkách, zejména procházka po Národním parku Podyjí, návštěva státního zámku Vranov nad Dyjí s možností prohlídky, vycházka k Vranovské přehradě s možností vyjížďky lodí na hrad Bítov, procházka podél řeky Dyje k visutému mostu, zdatnější mohou dojít k Ledovým slujím.

Lodní doprava na Vranovské přehradě https://www.lodnidopravavranov.cz/jizdni-rad/linkove-plavby Projížďka výletní lodí po Vranovské přehradě.

Z náměstí červená značka E8 po proudu Dyje, přes NP Podyjí Z náměstí modrá značka Claryho okruh, např. na přehradní hráz Vranovské přehrady 1,5 km. Opačným směrem 5 km na hraniční přechod Podmyče a dále do Rakouska do Fellingu.

Z náměstí zelená značka Naučná stezka Karla Claryho U zámku: Okruh H. Mnizskové, Hraběnčina stezka, Felicitin okruh.

Autoturistika návštěva hradů a zámků v okolí (Bítov, Cornštejn, Jevišovice, Jaroměřice, Telč (UNESCO), Třebíč (UNESCO), Uherčice, Valtice, Mikulov, Lednice, Slavonice), dále pak návštěva zajímavých míst jako je např. město Blansko, Moravský kras, termální lázně Laa an der Thaya v Rakousku, Vídeň a mnoho dalších. Návštěvu města Znojma můžete rovněž spojit i s nákupy v nedalekém Freeportu na hraničním přechodu Hatě.

Odpočinek - možnost projížďky vláčkem, který vás odveze na zámek Vranov nebo na Vranovskou přehradu, koupání ve Vranovské přehradě, nebo Městské plovárně Louka v areálu Louckého kláštera ve Znojmě, koupališti Pohoda v Únanově.

Náboženství – Římsko-katolický farní kostel Nanebevzetí panny Marie je v provozu a má bohoslužby ve čtvrtek, pátek a v neděli.

Ve Vranově je aktivní je rybářský spolek http://www.mrsbrno.cz/index.php/kontakty/643-vranov-nad-dyji.

Pro rybáře - pro nedočkavé a vytrvalé rybáře nabízíme možnost přípravy snídaňového balíčku.

Dalešická přehrada - lodní doprava, romantika a množství cyklotras.

Víte, že u nás máme hrad, který stojí na nepřístupném ostrově uprostřed jezera? Pokud jste trochu dobrodružné povahy, podnikněte výlet na Vysočinu k přehradě Dalešice. Budete-li mít štěstí, podaří se vám na tento hrad dostat suchou nohou.

Zámek Vranov nad Dyjí - klenot evropského baroka. K nejpozoruhodnějším světským stavbám středoevropského baroka patří zámek Vranov nad Dyjí.

Camp Bítov na Vranovské přehradě. Jednu ze zátok Vranovské přehrady, která je obklopena 100 metrů vysokými skalami, obepíná Camp Bítov.

Vranovská přehrada - Moravský Jadran nedaleko Vranova nad Dyjí. Třicet km dlouhá jihomoravská nádrž s čistou a teplou vodou se nachází v překrásném údolí pod hrdým barokním zámkem Vranovem nad Dyjí poskytuje výborné podmínky pro koupání a vodní sporty. Kvalita vody ve Vranovské přehradě patří k těm nejlepším v České republice.

Hrad Cornštejn nad Vranovskou přehradou. Hrad Cornštejn nad vodní hladinou u Bítova pochází ze 14. století a byl postaven nedaleko místa původního hradiště. S Cornštejnem se pojí skutečně bohatá historie, protože patřil až do dobytí husity českým králům. Pozůstatky hradu najdete na vysokém ostrohu nad řekou Dyjí, blízko ústí Želetavky.

Cyklistika Cykloturistika - návštěva hradů a zámků (Bítov, Cornštejn, Hardegg), vyznačené cyklistické trasy vás mohou zavést až do příhraničních míst Rakouska.

V hotelu je půjčovna kol ( za poplatek 200/den). V hotelu je úschovna kol hostů.

Kolem hotelu vede Cyklotrasa 5122 Mlynářská a Greenway 48 http://www.cyklo-jizni-morava.cz/5122 Cyklotrasa „Pivovarská 12%.


Mapa

Autobus 100m
Velká mapa